tito0107 (tito0107) wrote,
tito0107
tito0107

Миколаївська церква у с. Данилово Хустського району Закарпатської обл.

Очень интересная церковь. И очень архаичная для 18 в. Почти романика.
Оригинал взят у vakin в Миколаївська церква у с. Данилово Хустського району Закарпатської обл.
Миколаївська церква — пам'ятка архітектури національного значення. Розташовується у селі Данилово Хустського району Закарпатської області. Охоронний номер — 214/1 згідно постанови від 24 серпня 1963 року. Відноситься до типу культових споруд. Друга відома назва, яка вживається — храм Святого Миколая Чудотворця. Споруда належить Українській Греко-Католицькій Церкві.Храм був заснований 14 травня 1779 року. Про це свідчить надпис на дверях пам'ятки архітектури. Для зведення церкви було використано 5000 курячих та гусячих яєць. Завдяки географічному розташуванню, церква входить до складу Золотого церковного чотирикутника. Така умовна назва виникла у географічної області, по краям якої розташовуються чотири селища, в яких збудовані та збереженні давні дерев'яні церковні споруди. Серед дерев'яних церков, побудованих у готичному стилі у цьому районі, Миколаївська церква є однією з наймолодших. В 1914 році нижче головного входу до храму встановили кам'яний хрест.

До 1920 року у церкві правив останній греко-католицький священик отець Азарій.

У середині 70-х років був замінений дах церкви. Архітектори І. Могитич та Л. Дмитрович провели реставраційні роботи у храмі Святого Миколая Чудотворця у 1968 році.

У 1984 році кріплення хреста було відремонтоване. Богослужіння в церкві проводились щонеділі, для цього до храму приходив священик із Золотарьово.Після того, як храм опинився у розпорядженні греко-католиків, у ньому відбулась перша служба навесні 2005 року. Наразі храм зачинений, богослужіння в ньому припинені і його відвідують лише туристи. У період з 2005 по 2006 рік з даху церкви в деяких місцях зняли покриття. Були надані матеріали для проведення реставраційних робіт, проте роботи не були виконані. В 2011 році з'явились повідомлення щодо аварійного стану церкви.В цей же період Михайло Дудаш — сільський голова Данилово, повідомив про наміри щодо створення організації «За відродження Данилово», яка допомогла б зберегти історичну та архітектурну пам'ятку.

В тому ж 2011 році відбулась реставрація церкви, а 2012 велись реставраційні роботи у дзвіниці.

Щоб дістатись до пам'ятки архітектури, необхідно проїхати на південний схід 12 кілометрів від міста Хуст по шосе Мукачево-Рахів-Яремче. При прибутті до села Сокирниця, автомобіль має повернути наліво і проїхати 7,5 кілометрів до села Данилово. Щоб потрапити до приміщення храму, необхідно звернутись до однієї із місцевих жительок.При церкві Святого Миколая Чудотворця розташувався музей, засновницею якого є Павліна Шимон. Музей історії храму розташовується на вулиці проспект Миру, 120.

Географічні координати - 48°08′51″ пн. ш. 23°27′31″ сх. д.

Джерела - Вікіпедія і Мандрівка Україною
via twitter.com/KarolBudeTags: 18 век, livejournal, Украина, деревянное зодчество
Subscribe
  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 0 comments